Oficiální stránky obce

Litošice

Historie šipkařského klubu LTC - Litošice

Česká asociace kompaktních sportůJak to vlastně začalo. Někdy v létě roku 1996 se hostinský z hospody v Litošicích p. Roman Svoboda s několika hosty této hospody rozhodl pronajmout šipkový automat, pořídit si šipky a začít u piva hrát elektronické šipky. Na konci roku si někteří z hráčů pořizují licence hráčů šipek za organizaci ČAKS- česká asociace kompaktních sportů. 

V roce 1997 společně s přáteli z okolních míst zakládají novou ligovou oblast, Kolínsko-Kutnohorsko.

Ligové ročníky a umístění

První ligový ročník 1997/1998 hrají zakládající členové týmu LTC-Litošice, Roman Svoboda (kapitán týmu), Petr Březina, Jaroslav Březina, Miroslav Březina a Milan Živný. V tomto ligovém ročníku jsme skončily na 2. místě. V další sezóně se k týmu připojil Miroslav Březina mladší a Miroslav Živný. Dochází ke změně na postu kapitána týmu, kterým se stává Petr Březina. Tým si bere do pronájmu šipkový automat a z podílu na vhozených kreditech si platí cestovní náklady na zápasy u soupeřů.

Tým LTC - Litošice v sezóně 1998/1999 opět hraje nejvyšší ligovou soutěž v dané oblasti a z osmi týmů končí na 3. místě.

V sezóně 1999/2000 se tým rozrůstá o Robina Nesládka na 8 členů. Dochází také k obměně týmů v ligové skupině, což se projevuje na umístění týmů LTC-Litošice, který končí na 10. místě.

Unie šipkových organizacíV sezóně 2000/2001 do týmu nastupuje první žena Marta Březinová. Rozrůstá se také počet členů v ligové skupině na 13 týmů od Litošic až po Český Brod,v tomto ročníku končíme na 12. místě. V této době dochází k založení UŠO – unie šipkových organizací sloučením stávajících organizací. Což je jedním z důvodů poklesu ve výsledkových tabulkách posledních let, neboť´nestačíme již na množství a kvalitu příchozích týmů a jejich hráčů. Ovšem stále dokážeme hrát a udržet se v první lize za středočeský kraj, jiná obec naší velikosti již v lize není.

V neměnné sestavě odehrál tým LTC-Litošice sezónu 2001/2002 s umístěním na 11. místě.

Do sezóny 2002/2003 již nenastoupil Robin Nesládek, který toho mnoho neodehrál ani minulou sezónu a vzhledem k výsledkům a pracovnímu vytížení končí i zakládající člen Milan Živný. Na jejich místo nastoupil Stanislav Vystrčil, který s týmem trénoval již v minulém roce a Václav Bureš, Litošický rodák. Tým v tomto ročníku končí na 12. místě první ligy za oblast střední Čechy.

V sezóně 2003/2004 je v ligové skupině 15 týmů a tým končí na 11. místě, řidičem na zápasy u soupeřů se stává „Standa“ neboť pije pouze nealko.

V sezóně 2004/2005 začínáme uplatňovat tzv. asfaltovou ligu což jsou pokuty pro hráče za hozený „asfalt“ apod. Díky tomuto můžeme vždy na konci sezóny pořádat oslavu dalšího ročníku v první lize. Tento ročník jsme skončili na 13. místě.

Do sezóny 2005/2006 tým LTC- Litošice nastupuje již pouze se šesti hráči a to: Petr Březina (kapitán týmu), Jaroslav Březina, Miroslav Březina starší, Miroslav Březina mladší, Stanislav Vystrčil a Václav Bureš. V této sestavě končí tým na vrcholu svých možností na 11. místě pořizuje nové dresy a vydává kalendář.

Šipkařský klubA to již přichází 10. ligová sezóna 2006/2007, kterou tým LTC – Litošice odehrál v nejvyšší ligové soutěži v oblasti Střední Čechy. Tým hraje ve stejné sestavě a končí na 11. místě a padá po deseti ročnících do druhé ligy. V této době se dělají různé pokusy se systémem ligové soutěže, jako je základní kola a nadstavba. 

Sezónu 2007/2008 tým LTC- Litošice odehrál v druhé lize a skončil na 7. místě z 18. týmů.

Sezónu 2008/2009 jsme odehráli ve stejné sestavě ve druhé lize a místily jsme se na 8. místě.

Ročník 2009/2010 odehrál tým ve stejném složení v druhé středočeské lize s umístěním na 2. místě a postoupil do první ligy.

Do této sezóny tým posílil o jednoho hráče Adam Trepeš a došlo ke změně na postu kapitána, kterým se stal Jaroslav Březina. Petr Březina se stal předsedou klubu. Tuto sezónu 2010/2011 jsme skončili na posledním 12. místě. Poznali jsme, že na první ligu již nemáme.

Sezónu 2011/2012 tým odehrál ve stejné sestavě ve druhé lize a umístil se na 7. místě.

V sezóně 2012/2013 se ve složení týmu nic nemění a tým končí na 2. místě a musí podle nových pravidel postoupit do první ligy.

V této sezóně 2013/2014 po několika prohrách nás opouští Adam Trepeš a zbytek týmu, opět v té nejstabilnější sestavě jde od porážky k porážce a končí na 13. místě bez jediného bodu.

Elektrárna ChvaleticeV sezóně 2014/2015, kdy opět hrajeme druhou ligu a která právě je ve své jarní části se do týmu vrací opět žena Marta Březinová. V tomto roce získáváme také sponzora a pořizujeme nové dresy. Současné složení týmu tedy je: Petr Březina (předseda týmu), Jaroslav Březina (kapitán týmu), Miroslav Březina starší, Miroslav Březina mladší, Stanislav Vystrčil, Václav Bureš, Marta Březinová.

Další aktivity šipkařského klubu

Šipkaři týmu LTC – Litošice se podílejí na životě obce pořádáním pouťového turnaje v kuželkách u místní hospůdky, pořádají každoroční vánoční turnaj v šipkách pro širokou veřejnost s občerstvením. Po skončení sezóny pořádají z peněz naspořených v tzv.“asfaltové lize“ mejdan u místního rybníku s grilováním kýty. Pomáhají s přípravou palivového dřeva do hospody apod. Šipkaři chodí v sezóně trénovat každou středu a v letním období každý pátek do místní hospůdky. Část týmu jezdí také na společná letní soustředění, většinou do českých hor – na společné „čundry“. Zkrátka parta lidí, které baví šipky v době slávy i v dobách, kdy se týmu příliš nedaří. Již se chystáme na oslavy 20. let týmu LTC – Litošice a věříme, že budeme hrát šipky a reprezentovat naši ves v širokém šipkařském světě ještě mnoho let. Děkujeme za podporu všem fanouškům a sponzorům našeho týmu.

Všichni příznivci šipkového sportu a týmu LTC – Litošice jsou zváni jak na trénink (zahrát si s námi) tak i na zápasy fandit. Zveme Vás také na akce pořádané šipkaři.

Výsledky a další informace